o
Nezdieľajte citlivé dáta

Základy bezpečného správania

o
o
Zapnite si druhý faktor všade, kde je to možné.

Dvojfaktorové overenie

o
o
Podvody na sociálnych sieťach

Podvody na sociálnych sieťach

o

Základy bezpečného správania

Dvojfaktorové overenie

Podvody na sociálnych sieťach

Sledujte, lajkujte, zarábajte. Jednoduché, že? Kto by nestál o tak ľahko zarobené peniaze. Lenže, ono je to inak a verte, že akonáhle sa stretnete s podobne lákavou ponukou, ide celkom určite o podvod.

 

Ak už ste na „prácu snov z domova“ narazili alebo vás dokonca niekto na sociálnych sieťach s podobnou ponukou oslovil, buďte na pozore. Venujte pár minút nášmu článku, aby ste zistili, ako podobný podvod funguje a ako sa chrániť.

 

Tentokrát totiž nemusí ísť len o vaše financie ale aj slobodu.

Prečo by niekto kradol práve ten váš? Zvlášť, ak používate dvojfaktorové overenie. Jedna možnosť je, že vám ho budú chcieť vrátiť, keď im zaplatíte (aj tak vám ho nevrátia). Druhá možnosť je, že vašu identitu využijú na ďalšie podvody.

Nikdy neviete, kto je na druhej strane. Pod dojmom, že sa bavíte s dobrým priateľom, o dsebe môžete prezradiť viac, než je milé. Od fotografií až po prístupové heslá.

Ľudia majú od prírody tendenciu pomáhať tým, ktorí to potrebujú. Podvodníci to zneužívajú a v ťažkých časoch vytvárajú online zbierky, ktoré môžu pripomínať overené charity a líšia sa len číslom účtu. Dobre si overte, komu posielate peniaze.

Prečítajte si viac o tom, čo môžete urobiť pre svoju bezpečnosť